Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Płotach

W królestwie książek -wizyta przedszkolaków z grupy „PODRÓŻNICY”w bibliotece.

Utworzono dnia 26.04.2023

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszej biblioteki. U naszych czytelników kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka ,aby zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

26 kwietnia z zaproszenia skorzystały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Płotach,z grupy „PODRÓŻNICY”, wraz z p.Anną Łys, które odwiedziły naszą bibliotekę. 
Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz poznały zasady wypożyczania książek. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania,dzieci poznały przygody Kici Koci, Misia Maćka i historię o bardzo głodnej gąsienicy. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki z logo naszej biblioteki oraz książkę „ Pierwsze czytanki dla…”.

Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą do nas,  aby korzystać z bogatego księgozbioru.

W królestwie książek -wizyta przedszkolaków z grupy „PODRÓŻNICY”w bibliotece.

Utworzono dnia 26.04.2023, 12:39

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 272

W poprzednim miesiącu: 335

Wszystkich: 17678
BIBLIOTEKA POLECA: