Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Płotach

Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem

Utworzono dnia 21.05.2018

W środę 16 maja 2018 r. uczniowie z klas I – III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach i Szkoły Podstawowej w Mechowie,zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarzem panem Wiesławem Drabikiem. Była to druga wizyta pisarza w Płotach, pierwszy raz odwiedził naszą bibliotekę w 2015 roku. Pan Wiesław opowiedział, że swoją przygodę z książkami dla dzieci rozpoczął od ilustrowania, dopiero później odważył się pisać. Obawiał się, jak zostaną przyjęte jego wiersze, gdyż uważa, że dzieci są najbardziej wymagającymi czytelnikami. Pierwsza książka została przyjęta bardzo dobrze i do dzisiaj powstało ich ponad 200. Z racji wcześniejszych doświadczeń zawodowych przedstawił jak powstają książki od strony technicznej, oraz pokazywał ręcznie robione ilustracje, które wykorzystuje się w druku. Czytał fragmenty swoich książek udowadniając wszystkim, że każdy może „rymować”. Zadawał pytania dotyczące znajomości baśni i legend wręczając najbardziej aktywnym uczniom naklejki. Dodatkową atrakcją były wymyślane przez pisarza wierszyki na temat imienia nagradzanego dziecka. Każdy z wierszyków wzbudzał salwy śmiechu. Dzieci, którym udało się udzielić odpowiedzi na największą ilość pytań zostały obdarowane książkami pana Wiesława ze specjalną dedykacją. Na koniec spotkania każdy mógł kupić sobie wybraną książkę, otrzymać pamiątkowy wpis oraz zrobić zdjęcie z pisarzem. Po przyjściu do szkoły uczniowie długo jeszcze wymieniali się wrażeniami ze spotkania. Oglądali i czytali kupione książki, porównywali dedykacje i bawili się rymami. Pozwolę sobie zacytować niektóre wypowiedzi uczniów:

„Pan Wiesław zainspirował mnie do czytania książek. Pokazał jakie fajne i śmieszne mogą być jego książki”.

Igor kl. III a

 

„Bardzo podobały mi się żarty i rymowanki pana Wiesława Drabika”.

Dominika kl. III a

 

„Pan Wiesław Drabik to miły i ciekawy człowiek. Najbardziej podobało mi się, jak zadawał nam różne zagadki i opowiadał o swojej twórczości”.

Lena kl. III a

„Najbardziej podobały mi się rymowanki z imionami, które pan Drabik wymyślał od razu”.

Agata kl. III a

 

„Już kiedyś byłem na spotkaniu z panem Wiesławem Drabikiem. Cieszę się, że mogłem kupić sobie nowe książki tego autora”.

Hubert kl. III a

 

„Na spotkaniu z Wiesławem Drabikiem było bardzo wesoło. Dowiedziałem się dużo o pracy tego pana, o jego książkach oraz przekonałem się, że ma wielkie poczucie humoru”.

Julian kl. III a

 

„Było bardzo fajnie. Pan Wiesław był bardzo miły. Zadawał nam pytania z bajek, a jak ktoś dobrze odpowiedział to dawał nam naklejki. Zdobyłam 8 naklejek i dostałam w nagrodę książkę”.

Gabriela kl. III a

 

„Bardzo podobały mi się zagadki. Książki były bardzo śmieszne i fajne. Chętnie kupię więcej książek pana Wiesława Drabika, dlatego, że lubię czytać. Najbardziej podobał mi się wiersz pt. „Wiosna” i seria o przygodach Leosia”.

Patrycja kl. III a

 

Wszyscy uczniowie potwierdzili, że spotkanie z pisarzem to niezapomniane przeżycie i bardzo chętnie wezmą udział w następnym. Bardzo dziękujemy pani Bogusi za zaproszenie.

Małgorzata Pol

Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem

Utworzono dnia 21.05.2018, 09:12

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 272

W poprzednim miesiącu: 335

Wszystkich: 17678
BIBLIOTEKA POLECA: