Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Płotach

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KALICIŃSKĄ

Utworzono dnia 12.10.2016

W sobotnie popołudnie 8 października 2016 r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Płotach odbyło się spotkanie z pisarką - Małgorzatą Kalicińską. Zostało ono zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece. Małgorzata Kalicińska, to autorka sagi o Rozlewisku oraz innych bardzo poczytnych książek, takich jak „Zwyczajny facet” czy „Lilka”. Podczas spotkania pani Małgorzata z dużym poczuciem humoru odpowiadała na pytania czytelników. Opowiedziała jak zaczęła przygodę z pisaniem i skąd czerpie pomysły. Pisarka bardzo ciekawie mówiła o swoich książkach i ich bohaterach oraz odczytała fragmenty nawiązujące do własnych przeżyć. Podkreślała jak bardzo lubi gotować i jak dużą wagę przywiązuje do życia rodzinnego. Przedstawiła obecnym jeszcze „cieplutką” książkę napisaną wspólnie z mężem Vladem Millerem „Dom w Ulsan”. To bardzo osobista opowieść o Korei, stoczni w Ulsan, odmiennej kuchni, zachowaniach i codziennym życiu. To również historia wyjątkowej miłości, nieco szalonej, niczym z powieści. Tłem jest Korea Południowa, początkowo nieznana, potem coraz bardziej „swojska”. Przedstawiona jest niejako z dwóch stron: męskiej - techniczne spojrzenie inżyniera oraz kobiecej – nieco romantycznej i bardzo emocjonalnej. Pan Vlad bardzo chętnie włączał się do dyskusji o książce, dopełniając opowieści żony.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Autorka okazała się bardzo ciepłą, otwartą i bezpośrednią osobą. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autografy, znalazł się także czas na wspólne zdjęcia i na indywidualne rozmowy z uczestnikami spotkania.

Małgorzata

Miło spędziłam wieczór w dobrym towarzystwie ,opowieści z życia pisarki utwierdziły mnie, że życie kobiety po 50 nie kończy się tylko na czytaniu książek, można dużo więcej,a książka z pobytu w Korei bardzo mnie zaintrygowała , muszę ją przeczytać.

Mariola

Serdecznie dziękuję za zorganizowanie spotkania autorskiego z p. Małgorzatą Kalicińską,było bardzo ciekawie, w przemiłej atmosferze, niemal rodzinnie.

Teresa

Jestem pod miłym wrażeniem p. Małgorzaty Kalicińskiej. Jest bardzo otwartą i "rozgadaną" osobą. Autorka opowiedziała o sobie, swoim pisarstwie, literackich początkach i mentorze Melchiorze Wańkowiczu. Nie było tematów tabu. 

Ewa

Bardzo bezpośrednia, konkretna, mówi bez „owijania w bawełnę”. Jej bohaterki są kobietami z krwi i kości, które kochają, tupią nogami, płaczą, śmieją się, czyli są takimi samymi kobietami, jak my, nasze przyjaciółki, sąsiadki, czy znajome bliższe i dalsze. Najważniejsza jest dla niej rodzina i bycie razem. Reszta, to „nabytość”, która raz odchodzi, raz przychodzi, ale rodziny nie zastąpi. Nie wpasowuje się w żadne ogólnie przyjęte ramy, bo to my je przecież sobie stwarzamy.

O miłości mówi:

„Miłość jest tym piękniejsza, im piękniej ludzie umieją ją przeżywać, im bardziej zdają sobie sprawę z tego daru, im ładniej ją sobie okazują. Ogromnie ważny jest stary i ciut niemodny dzisiaj… szacunek. Okazywanie go. Dorosłam do tego, bo w młodości jakoś się o tym nie myśli. Tak… szacunek i miłość, czułość, to wspaniałe skarby”.


 


 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KALICIŃSKĄ

Utworzono dnia 12.10.2016, 09:51

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 272

W poprzednim miesiącu: 335

Wszystkich: 17678
BIBLIOTEKA POLECA: