Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Płotach

Poznajemy zmysły

Utworzono dnia 09.04.2018

Dzieci chętnie uczą się nowych rzeczy, najłatwiej jest im coś zapamiętać, gdy tego dotkną lub na przykład posmakują, nie można było sobie wyobrazić doskonalszej metody przekazu, aby poznać zmysły.  W tym właśnie celu 28 marca uczniowie klasy pierwszej uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach wybrali się do Biblioteki Miejskiej.  Zajęcia zaczęły się od odpowiedzi na pytania co to są zmysły oraz ile ich jest?  W kolejnej części spotkania dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju doświadczeniach i eksperymentach dotyczących poszczególnych zmysłów i tak: 

1.      Zmysł smaku, sprawdzaliśmy jak smakuje: cytryna, sól, cukier i kolendra. Wnioskiem tego doświadczenia było wyróżnienie 4 rodzajów smaków, a mianowicie: słodkiego, słonego, kwaśnego i gorzkiego. 

2.      Zmysł wzroku, można było nawzajem popatrzeć sobie w oczy i opisać elementy oka, które są widoczne. Został poruszony także temat łez i to że ich rola jest niezwykle istotna. 

3.      Zmysł słuchu, poznaliśmy poprzez rozpoznawanie dźwięków. Wiedza została podsumowana poprzez omówienie jak ucho jest zbudowane. 

4.      Zmysł dotyku, było to doświadczenie polegające  na poznaniu przez dotyk, gdy dzieci dotknęły metalu powiedziały, że jest on zimny, ciężki i gładki, a gdy dotknęły gąbki poczuły, że jest ona miękka i szorstka. 

5.      Zmysł węchu, tutaj poruszony został temat receptorów, które są odpowiedzialne za to co rozpoznaje nos.  

Była to bardzo pouczająca wizyta z której uczniowie wiele wynieśli, bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wszystkie wiadomości, które udało się zdobyć podczas tych zajęć.

Małgorzata Sztuka.

Poznajemy zmysły

Utworzono dnia 09.04.2018, 08:49

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 272

W poprzednim miesiącu: 335

Wszystkich: 17678
BIBLIOTEKA POLECA: