Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Płotach

Kawiarnia z książkami - Kamienica w lesie Pocztowa 19 w Szczecinie

Utworzono dnia 23.06.2023

„Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki” oraz „Kamienica w lesie .Pocztowa 19,czyli ukryte skarby Szczecina” to wyjątkowe albumy, które  są osobistym zapisem odkrywania na nowo miasta i jego tajemnic przez Monikę Szymanik,która zdjęcia starego Szczecina publikowała również na profilach @kamienica_w_lesie na Instagramie i Facebooku.

Sama autorka tak pisze o genezie albumu: „Od listopada 2018 przemierzam kamieniczne ulice Szczecina, szukając przedwojennych pozostałości w dzisiejszym mieście. Kocham moje miasto, a przede wszystkim kamienice. W jednej z nich mieszkam. Postanowiłam wydać książki z moimi zdjęciami kamienicznego Szczecina”. Moim marzeniem jest, aby te książki były dla Was inspiracją do odkrywania Szczecina, jak i każdego miejsca w którym mieszkacie. Nie potrzeba dalekich podróży, żeby poczuć się jak Kolumb odkrywający swoją Amerykę. Przygoda czeka tuż za rogiem.

Pani Monika z mężem prowadzi również kawiarnie z książkami „ Kamienica w lesie”na Pocztowej 19,gdzie przy kawie i przepysznych ciastach można także wypisać pocztówkę autorstwa p. Moniki i wrzucić do stareńkiej skrzynki, która znajduje się na miejscu. Jest to również miejsce spotkań z miłośnikami Szczecina, a w części wystawienniczej czeka magiel z 1880 roku i wystawa kamienicznych pozostałości.

Polecamy książki p. Moniki Szymanik,które dostępne są w naszej bibliotece oraz kawiarnie na Pocztowej 19,bo to wyjątkowe miejsce,oddające klimat stareńkiego Szczecina.

Kawiarnia z książkami - Kamienica w lesie Pocztowa 19

Utworzono dnia 23.06.2023, 10:47

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 283

W poprzednim miesiącu: 359

Wszystkich: 17027

BIBLIOTEKA POLECA: