Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Płotach

Cecylia Judek Bibliotekarzem Roku 2017

Utworzono dnia 08.05.2018

Tytuł Bibliotekarza Roku 2017 zdobyła reprezentantka Zachodniopomorskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pani Cecylia Judek,starszy kustosz i sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej im. St. Staszica w Szczecinie.

Pani Cecylia Judek jest współorganizatorką wielu wystaw, konferencji i spotkań literackich odbywających się w Książnicy Pomorskiej. Współpracuje ze środowiskami kulturalnymi i naukowymi regionu. Pozyskuje do zbiorów biblioteki cenne archiwa rodzinne i spuścizny literackie. Dzięki jej zabiegom Książnica Pomorska wzbogaciła się o listy Marii Dąbrowskiej, Jerzego Giedroycia, Wisławy Szymborskiej, a także rękopisy utworów Tadeusza Parnickiego, Andrzeja Kuśniewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i in. Trafiło tu również archiwum Leonarda Borkowicza, pierwszego wojewody szczecińskiego. Współpraca ze Szczecińskim Towarzystwem Kultury zaowocowała pozyskaniem ponad 700 pamiętników i wspomnień, będących plonem konkursu "Dzieje szczecińskich rodzin w XX i XXI wieku.

Zorganizowała także cykle konferencji i sympozjów naukowych i popularnonaukowych: "Kultura umysłowa a tożsamość narodowa i europejska" (wspólnie z Archiwum Archidiecezjalnym), "Ludzie książki Pomorza Zachodniego". Warto także wspomnieć, że jest inicjatorką Wewnętrznej Akademii Bibliotecznej (WAB) - platformy wymiany informacji i doświadczeń bibliotekarzy oraz ludzi związanych z kulturą miasta i regionu.

Pani Cecylia Judek jest niestrudzoną popularyzatorką czytelnictwa i literatury. Wygłasza prelekcje w murach Książnicy Pomorskiej, w bibliotekach regionu oraz w środowiskach seniorów.


Gratulujemy.

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 272

W poprzednim miesiącu: 335

Wszystkich: 17678
BIBLIOTEKA POLECA: